Studio interaktivního designu

Grafický & interaktivní design, webdesign.

Sanctus Victoria

Sanctus Victoria>

Pro Templářské sklepy Čejkovice jsme vytvořili grafiku propagující exklusivní řadu vín Sanctus Victoria. Kromě “běžných” materiálů typu inzerce či katalogu produktů jsme měli zajímavou možnost si poprvé pořádně vyzkoušet návrh struktury a tvorbu grafiky mobilní aplikace. Práce mimo jiné obnášela focení rytíře a image foto lahví s vínem.

Foto / tvorba vizuálu

Ateliérové fotografování lidí nám sice moc neříká, ale protože máme rádi výzvy (a taky něco víme o photoshopu), rozhodli jsme se nafotit hlavní motiv vlastními silami. Nakonec z toho teda vyšel jako vítěz právě photoshop.

Výsledná montáž má 56 vrstev a rytíř je nakonec po částech složen ze 4 různých fotek.

Aplikace Templářská vína

Mobilní aplikace Templářských sklepů obsahuje detailní informace o všech vínech řady Sanctus Victoria, včetně takových detailů, jakými jsou fotky a GPS souřadnice konkrétních vinic, na kterých bylo vypěstováno víno, či počty vyrobených lahví. Aplikace byla vytvořen pro platformy iPhone a Android.

Návrh grafiky aplikace byl výzvou nejen proto, že aplikace jsme zatím nenavrhovali, ale hlavně proto, že to bylo do určité míry vůbec první větší seznámení s chytrými telefony. Grafiku jsme navrhovali pro iPhone, protože má jasně dané rozlišení, následně se některé prvky přizpůsobovaly pro Android, kde se rozměry, poměry stran a vůbec vše často výrazně liší.

Aplikace Templářská vína v1.0 je po grafické stránce asi nejhezčí aplikací, jakou jsme doposud viděli na platformě Android.

Josef Tkáč, palmserver.cz

Image foto lahví

Tohle se naštěstí obešlo téměř bez photoshopu - lahve nikam nespěchají, nepotí se a tak je víc času udělat to pořádně.