Studio interaktivního designu

Grafický & interaktivní design, webdesign.

Advent na Zelňáku

Vizuální styl adventních trhů

Tradiční vánoční trhy na Zelňáku prošly v roce 2015 nejen změnou názvu, ale částečně i celkové koncepce. Z trhů vánočních se staly trhy adventní, které se se snaží přinést do centra Brna atmosféru poklidu a rozjímání. Navrhovaný vizuální styl tuto změnu reflektuje, přichází s elegantním, slavnostím a přesto velmi decentním grafickým řešením.

Ornament

Základním grafickým prvkem navrhovaného vizuálního stylu není logo v obvyklé neměnné podobě. Naopak jde o prvek, který se dokáže přizpůsobit konkrétní aplikaci. Při dodržení určitých pravidel a ve spojení s předepsanou typografií je navrhovaný prvek – ornament – vždy jasně identifikovatelný, přestože jeho podoba je pokaždé jiná. Ornament je poskládán z jednoduchých fragmentů do podoby adventního věnce. Obsahuje textovou část, která se může libovolně měnit. Může tak jít přímo o název Advent na Zelňáku, ale také např. o jméno účinkujícího v programu trhů.

Barvy

Výběr barev vychází z tradičních barev adventu. Původní liturgickou barvou adventu je fialová. Fialové je adventní liturgické roucho, fialové jsou 3 svíce na adventním věnci. Fialovou jsme proto zvolili za základní barvu Adventu na Zelňáku.

Adventní věnec se plete z větviček jehličnatých stromů, které jsou stále zelené, stále živé. Zelená barva je navíc uklidňující, proto jsme doplňkovou paletu vytvořili právě z odstínů zelené.