Studio interaktivního designu

Grafický & interaktivní design, webdesign.

Chytrá spárovačka Knauf Fugenbunt

Chytrá spárovací hmota Knauf Fugenbunt

Návrh a výroba interaktivního POS pro podporu produktu Knauf Fugenbunt — první mluvící spárovačky na světě.

Cože? Mluvící spárovačka?

Ano, je to tak. Díky troše elektroniky jsme balení spárovaček Fugenbunt vdechli nejen život, ale i trochu inteligence, aby mohla komunikovat s potenciálním zákazníkem.

Jak to funguje?

Mozkem mluvící spárovačky je Arduino, které ovláda vše ostatní — tedy 2 pohybová čidla pro zajištění interakce se zákazníkem, MP3 modul pro mluvené slovo a 2 servomotory umožňující pohyb.

Princip je jednoduchý. Když se zákazník přiblíží, zaregistruje jej jedno z čidel, což spustí akci, která si zákazníka zavolá k sobě. Pokud zákazník příjde blíž, začne mu spárovačka vysvětlovat výhody svého vylepšeného složení. Pokud se zákazník nepřiblíží, snaží se jej spárovačka opakovaně přivolat k sobě, dokud se zcela neztratí z dohledu.

Honzovi z Factory děkujeme za pomoc tiskem obalu, vytrhl nám trn z paty.

První prototyp v ranné fázi vývoje

Arduino Mega bylo záhy nahrazeno Arduinem Nano

Doprovodná kampaň

Kromě samotných interaktivních POS jsme ve spolupráci s agenturou Liberal Agency navrhovali i doprovodnou kampaň. Jednalo se převážně o materiály umístěné v místě prodeje, kampaň však obsahuje i guerillové prvky.

Realizovali jsme také web sparuj.cz, který mimo mimo jiné obsahuje i unikátní interaktivní vzorník barev spárovacích hmot.

Web sparuj.cz je plně responsivní.

Ukázka navrhovaných guerillových prvků.